Merhaba,

Ben Tuba Şahin Uğurlu. İstanbul’da doğdum. Ulaştırma, Jeofizik Mühendisliği, Halkla İlişkiler, Aşçılık derken bir baktım elimde 4 diploma var. Ama kendimi bildiğimden beri hayalim; mimar olup içinde küçük butik cafesi olan bir ofis açmaktı. Bir şeyi gönlünüzün derinliklerinden isterseniz ve onun hayali ile yaşarsanız ucundan kıyısından sizi bulur. Bu anlamda hayat da bana bir fırsat sundu. Profesyonel iş hayatımda sektördeki beni mimar sandığı, proje bazında mobilya dekorasyon üretimi yapan firmalarda çok keyifli ve yoğun tempolu bir işim oldu. Çok severek yaptığım işime Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak veda ettim. Ama hala ahşap kokusunu, proje çalışmalarını, şantiyeleri özlerim.

Sonra ikinci hayalim mutfak için bir şeyler yapmaya başladım. Bol bol yemek tarifleri araştırdım, şefleri takip ettim, kitaplar okudum, programlar izledim. Bir tatlı aşığı olarak da mutfakta en çok kek ve tatlılar yaptım. Blogger kimdir bilinmeyen, blog sayfalarının henüz popüler olmayan zamanlarda yaptığım keklerle ilgili blog sayfası açmayı düşündüm. Ama her şeyin mükemmelini yapma isteği ve hayatın önüme çıkardığı diğer şeyler bu düşüncemi gerçekleştirmenin önüne geçti. Yıllarca mutfağa ve yemek yapmaya dair ne varsa takip etmeye devam ettim büyük bir tutkuyla. Yetmedi, Aşçılık okudum. Yemek yemeyi,  pazardan alışveriş yapmayı, sevdiklerim için menüler hazırlamayı, farklı lezzetler tattığımda tarifini tahmin etmeyi, yeni tarifleri denemeyi ve – tabii ki – yemek hakkında konuşmayı sevdiğim kadar profesyonel bir şef değilim ama herkes kadar aşçıyım.

Bir gün; hayalimi mükemmel olarak gerçekleştirmek için uğraştığım ve bu uğurda harcadığım zamanda birilerinin yol aldığı gerçeğini fark ettim. Belki kendimce geç bir zamanda ama asla başlamak için değil. Hayat mükemmeli yakalamak için çok kısa. İlk adımı atmak ve yolda yürürken en iyiye ulaşmak için çaba göstermek bazen daha doğrudur. Vee sonunda La Mia Story Foods adında bir ekin ektim toprağa. Büyüdüğü her aşamada yaşayacağım zorluk ve mücadelelere ”merhaba” diyerek ve asla pes etmeyeceğimi bilerek. Hayatıma katacağı her ne varsa büyük bir mutluluk ve şükürle karşılayacağıma inanarak.

Çünkü bu benim;

Hayalim, kendime en özel hediyelerimden,

Çocuğum, emeğim.

İki dünya tatlısı kurabiyeme bırakacağım manevi mirasım.

En büyük umudum.

Çocukluğumdan beri keyif dolu anlara eşlik eden kalabalık, sohbeti hoş, lezzetli yemeklerle donatılmış sofralar hazırlayıp, fark etmeden hayal kurmama sebep olan anneme ve bugünümde de hayalime renk katan herkese sonsuz teşekkürler.